Všechny testy máme skladem!!!

Rozvolňování opatření neznamená konec testování. Buďte připravení

V následujících týdnech by se mohlo Česko podle slov vlády dočkat postupného uvolňování opatření. Řeší se data návratu do škol, otevření mateřských školek i jak to bude nadále s testováním na COVID-19 ve firmách. Co čekat a jak situaci nepodcenit? 

Povinné testování ve firmách a školách 

Vývoj epidemiologické situace v České republice ukazuje po krušných měsících jisté zlepšení. Vláda však opakovaně zmiňuje, že rozvolňování opatření bude pomalé, postupné a rozhodně ne v řádu pár dnů. Odložení roušek a respirátorů nás v nejbližší době nečeká. Ve firmách bude nadále povinné testování na COVID-19 a je pravděpodobné, že návrat dětí do škol bude také podmíněný pravidelnými testy, stejně jako je tomu doposud právě ve firmách. 

firmy-medipro

Jaké testy na COVID-19 zvolit

Pro testování na COVID-19 ve firmách či školách můžete využít hned několik variant testů. Dbejte ale na to, aby se jednalo o ty schválené Ministerstvem zdravotnictví (MZČR). Na takové můžete jako zaměstnavatel získat příspěvek

Vyhnout se už dokonce můžete i nepříjemnému hlubokému výtěru z nosohltanu. Ten nesnáší dobře nejen citlivé osoby, ale i děti, kterých se s největší pravděpodobností bude testování týkat po otevření škol. Vhodnou a stejně jistou alternativou je výtěr z okraje nosu nebo i testování ze slin. 

Tyto antigenní testy seženete například v lékárnách, pro velkoodběr ale doporučujeme spíše e-shopy garantované MZČR, mezi které patří i HCP medipro. Máte jistotu spolehlivého a včasného dodání, a to i když jde o statisícová balení. Ceny pro velkoodběratele jsou často také výrazně nižší.

Kdo je připravený, není zaskočený

Ať už budou nařízení v následujících dnech a týdnech jakékoliv, jisté je, že povinnému testování se nevyhneme. Je to rychlá a jednoduchá metoda, která pomáhá odhalit infekční osobu a předejít šíření viru. Důležité je také nezapomínat, že u desítek procent nakažených probíhá nemoc skrytě, bez viditelných příznaků. O to důležitější pravidelné testování ve firmách či školách je. 

Nepodceňujte ale ani blížící se Velikonoce. Pokud chcete navštívit rodinu, mějte jistotu, že jim ani vám nic nehrozí. Jeden rychlý test vám může ušetřit týdny nepříjemného boje s nemocí. Držíme nám všem palce, společně to zvládneme!

Zpět do obchodu